Obisk otrok Zavoda za gluhe in naglušne iz Ljubljane
21/02/2024

V ponedeljek in torek 5. in 6 februarja 2024 so FKKT obiskali otroci Zavoda za gluhe in naglušne iz Ljubljane.

Udeleženci so v spremstvu strokovnega osebja zavoda opazovali eksperimente, ki jih je izvajal strokovni sodelavec Aleš Knez. Največji vtis so nanje naredili poskusi, ki jih spremljajo močnejši svetlobni in vizualni efekti (katalitski razkroj amonijaka, oksidacija gumi medvedka v talini kalijevega klorata, reakcija med magnezijem in ogljikovim dioksidom, faraonova kača,..).

Določene eksperimente z uporabo hrane ob pomoči nekaterih kemikalij (peroksid, kalijev permanganate, Na2CO3) so otroci pod nadzorom osebja FKKT izvajali samostojno. Delavnico so vodili asist. razisk. Jure Jakoš, asist. Uroš Rapuš, asist. Mišel Hozjan in doc. dr. Nives Kitanovski.

Obis so otroci zaključili z ogledom laboratorijev, instrumentov in naprav v pritličju fakultete, ki ga je vodil doc. dr. Jakob Kljun.

Zanimanje otrok za opazovanje in izvajanje eksperimentov je bilo veliko, saj osebje zavoda pri delu omejuje pomanjkanje ustreznega prostora (laboratorija), kjer bi eksperimente lahko izvajali.