Dnevi kemijskih znanosti in tehniške varnosti
26/04/2024

16.-19. 4. 2024

Naša fakulteta je v sodelovanju s Tehniškim muzejem Slovenije (TMS) v Bistri pri Vrhniki med 16. in 19. aprilom organizirala že tretje Dneve kemijskih znanosti in tehniške varnosti. Namenjeni so vsem tistim, ki jih zanima širše področje kemije, kemijskega inženirstva in tehniške varnosti.

Za prikaze eksperimentov, ki so jih predstavili naši učitelji in asistenti, je bilo veliko zanimanja, saj se je dogodka udeležilo 19 razredov osnovnih šol (7., 8. in 9. razred), strokovnih srednjih šol in gimnazij.

Prikazani so bili naslednji poskusi:

Poskusi s plini (doc. dr. Marta Počkaj, asist. Mišel Hozjan, Aleš Knez)

Eksperimenti na temo vode (doc. dr. Bojan Šarac, asist. Uroš Zavrtanik, asist. Domen Goste)

Zgorevalna sinteza – sinteza, ki vzdržuje samo sebe (doc. dr. Tina Skalar, Maks Levičar, Filip Borovšak)

Mikroreaktorji – nov pristop k sintezi snovi (prof. dr. Polona Žnidaršič Plazl, asist. Borut Šketa, asist. Marko Božinović, asist. Mojca Seručnik)

Modifikacije elektrokemijskih senzorjev (asist. Maksimiljan Dekleva)

Polimeri, barve in dišave (asist. dr. Luka Ciber, asist. Jan Hočevar, Tadej Humar)

Varno in zdravo okolje za delo in učenje (asist. Maša Legan, asist. dr. Marko Krivec, Jerneja Črepinšek, Eneja Lina Berglez, Klara Zver)

Sadni kaviar (asist. Katarina Petra van Midden, asist. Ana Obaha)

Glass-microreactor-chip-micronit